Pagal Europos Sąjungos (ES) nuostatus vidutinė įmonė yra ta, kurioje dirba ne daugiau kaip 250 darbuotojų. Iki 50 darbuotojų turinti įmonė vadinama smulkia. Pagal statistikos duomenis 2015 metais ES buvo 99 procentai ne daugiau kaip 250 darbuotojų turinčių įmonių.

Taigi, smulkūs ir vidutiniai verslai atlieka svarbų vaidmenį įvairių šalių ekonomikoje, taip pat ir Lietuvos. Jie yra vieni iš svarbiausių mokesčių mokėtojų valstybėje bei darbo vietų kūrėjų. Vis tik, norintys vystyti ir auginti savo verslą įmonių vadovai nuolat susiduria su apyvartinių lėšų stoka. Verslo paskolos galėtų pagelbėti, tačiau jų gavimas bankuose dažnai yra sudėtingas procesas, negarantuojantis sėkmės. Kai bankas atsisako skolinti smulkiam verslui, prarandama daugybė laiko ir nervų ruošiant dokumentus bei vaikštant į susitikimus. Daugybė įmonių vadovų tai patyrę, nuleidžia rankas, galvodami, kad verslo paskola ne jiems.

Vis tik esant tokiai situacijai Lietuvoje, skolinimo verslui nišą užpildė įvairios finansavimo įmonės. Jose dažnai verslo paskolos išduodamos žymiai paprastesne tvarka, be ilgų dokumentų tvarkymo procesų.

Kaip reikėtų pasiruošti, norint gauti paskolą iš finansų įmonės?

Net jei įmonė yra visiškai nauja ir gyvuoja vos metus, gali pretenduoti į finansavimą. Paprašius informacijos, reikėtų nevilkinti, bet iš karto ją suteikti. Galbūt neseniai įsikūręs verslas neturi ilgos apyvartos istorijos ir negali pasigirti dideliu pelnu. Tai taip pat ne kliūtis. Privalumas būtų paruošti aiškų verslo planą, kuriame finansuotojas matytų įmonės vadovo planus ateičiai bei kaip bus investuoti gauti pinigai.

Pageidautina, kad įmonė bei jos vadovas turėtų teigiamą kredito istoriją. Pateikus šiuos ir kitus prašomus duomenis neteks ilgai laukti atsakymo. Verslo finansavimo įmonėje „Noviti Finance“ verslo paskolos gali būti išduotos vienos darbo dienos bėgyje. Skolinimosi suma – iki 20 000 eurų. Greitas pinigų gavimo procesas verslininkams padeda nemažai sutaupyti. Jie gali visą dėmesį skirti įmonės veiklos vystymui, tinkamai panaudoję gautas lėšas.

Prieš kreipiantis dėl verslo finansavimo, reikėtų kruopščiai ištirti kiekvienos verslo paskolas siūlančios įmonės individualias sąlygas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *