Stogų dangosPasak specialistų, stogų dangos sudaro apie ketvirtadalį namo kainos. Kadangi tai – nemaža pinigų suma, o namas vidutiniškai tarnauja apie šimtą metų, investiciją į ją turi būti gerai apgalvota. Stogas namą turi apsaugoti nuo neigiamų aplinkos veiksnių kaip sniegas, lietus, temperatūrų pokyčiai ir pan. Taigi, net ir nedidelė klaida ar netinkamas stogų dangos pasirinkimas gali nulemti įvairius nepatogumus ir nenumatytas išlaidas ateityje. Vienas iš popliariausių stogo dangų pasirinkimų – čerpės, tačiau taip pat namų šeimininkų yra neretai pasirenkamos tokios dangos kaip gontai, nendrės, cementinis šiferis, bituminės lanksčios čerpės ir pan. Šiek tiek plačiau apie jas:

Gontai ir nendrės dažniausiai yra pasirenkami ekologišką gyvenseną praktikuojančių asmenų. Bet kokia šiaudų arba žolės rūšis gali būti pasirenkama, atsižvelgiant į gyvenamąją vietą. Nendrės pasižymi ilgamžiškumu, nes jos gali tinkamai tarnauti net apie penkiasdešimt metų. Tačiau už jas specialistai ilgaamžiškesnėmis įvardija gontus. Jų išvaizda yra išskirtinė, tokia stogo danga puikiai atlaiko neigiamus aplinkos poveikius ir leidžia namui „kvėpuoti“. Turint tokį stogą, po juo niekuomet nesusidaro kondensatas. Dar vienas įdomus faktas, jog lauke esant krušai, dideliam vėjui – namo gyventojai nieko negirdės, nes gontai nesukelia triukšmo. Ši stogo danga gyvuoja net šimtą metų ir yra ypač populiari užsienio miestuose.

Kita danga – cementinis šiferis yra pakankamai lengva, montavimo metu nesunaudojama daug medienos, o net ir pažeidus dažų sluoksnį, šiferiui nėra padaroma žala ir ji neyra. Tokia danga dažnai pasirenkama ūkiniams pastatams ar senų stogų renovavimui. Dera pastebėti, jog gamintojai tokiai dangai tesuteikia penkiolikos metų garantiją ir ji nėra laikoma ilgaamže.

Daugiau informacijos – https://kreiner.lt/

One thought on “Rečiau naudojamos stogų dangos

  • spalio 24, 2018 @ 13:58
    Nuolatinis saitas

    Na statant terasą dažniausiai taikomasi prie namo stogo dangos. Tai praktiškiausias ir estetiškai gražiausiai atrodantis sprendimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *