Atliekame perkraustymo darbusVos tik Romas apsigyveno Anglijos sostinėje, ėmė ieškoti kuo geresnio darbo. Kaip ir visi emigrantai, pradėti turėjo nuo pačių sunkiausių, ir jam teko sunkus fizinis išbandymas. Reikalingas man and van east London – taip skelbė skelbimas, į kurį Romas nusprendė nedvejodamas atsiliepti. Juk jau buvo praėjusios dvi savaitės Londone, kaip jis tik gyveno pas seserį, negalėdamas jai pasiūlyti nieko mainais. Buvo girdėjęs istorijų, kad žmonės eina per visus skelbimų laikraščius, žurnalus, tinklapius ir vis tiek neranda darbo. Siunčia savo laiškus su CV, tačiau niekas jų neskaito. Todėl http://www.vanandmanremovals.co.uk ir panašios kompanijos, nuolat ieškančios perkraustytojų, jam atrodė visai geras pinigų šaltinis.

Svarbu strateginis mąstymas

Paklaustas, kokių naujų dalykų išmoko, Romas sako, kad dabar tikrai lengviau nei prieš tai nuspėtų, kiek tam tikri daiktai užima vietos ir kas yra sunkus, kas lengvas. Vaikinas pabrėžia, kad tai jam atrodo normalu, nes tenka dirbti labai daug protinio darbo. „Kartais gal žmonės neteisingai supranta kroviko ir kraustytojo darbą. Galvoja, kad kaip jautis tik tempi noragą ir viskas. Iš tikro, tai yra pagrinde loginis mąstymas. Jeigu yra normalūs darbuotojai, norintys išdirbti daugiau nei dvi dienas, tai jie nepradeda iškart visko nešti vos tik atėję į butą. Gal ir atrodo keistai klientui, kai krovikai prieš darbą dar apvaikšto visus kambarius, apžiūri daiktus, o po to dar ir parūko, ir šitas laikas įsiskaito jiems į paslaugas. Tačiau tuo metu darbuotojai galvoja. O galvoja tam, kad daiktus sukištų į vieną priekabą, ir taip tiktai sutaupytų. Jeigu kiti iškart puls viską nešti, bet kaip sugrūs, tai teks gal net ir tris kartus daiktus vežti. Tai man tikrai teko labai nemažai padirbti su galva, sakyčiau, ne toks tas darbas ir juodas“, – pasakoja Romas.

Sunkiai tenka nešti

Tačiau jaunas vyras neneigia, kad tenka ir sunkiai nešti daiktus. „Blogiausia yra, kai kokį nors pianiną reikia kažkur užnešti. Į kokį trečią aukštą. Užneši, o tada sužinai, kad ten yra tik mažos durelės, ir kad buvo blogai šeimininkai viską išsimatavę – pianinas netilps. Tada neši atgal žemyn, ir dar net ir į rūsį – nes tik ten tuo metu jį būna galima pastatyti. Kartais šiaip dar su knygomis tenka pasikankinti. Manau, kiekvienas krovikas yra už tai, kad būtų kuo daugiau elektroninių knygų, tai nereikėtų jų tampyti“, – pasakoja vyras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *