Patalpų kondicionavimas ypatingai aktualus šiltuoju metų laiku. Oro kondicionieriai yra skirstomi pagal kainas bei rūšis. Priklausomai nuo poreikių ir finansinių galimybių išsirinkti labiausiai tinkantį nėra sudėtinga, nes šiuo metu gamintojai siūlo įvairius pasirinkimus patiems įvairiausiems poreikiams.

Kondicionuoja orąPatys populiariausi oro kondicionieriai yra sieniniai arba taip vadinamos Split sistemos tipo. Jų populiarumas nulemtas to, kad tai universalūs įrenginiai, kurie yra tinkami daugeliui patalpų. Privalumų jie turi taip pat nemažai. Vienas iš jų – mažas triukšmingumas. Jis puikiai tiks gyvenamosioms patalpoms. Taip pat pirkėjus žavi didelis jų pasirinkimas, kurį siūlo įvairūs gamintojai. Taip pat ne mažiau svarbi yra kaina. Šio tipo oro kondicionieriai yra pakankamai pigūs lyginant su kai kuriomis kitomis jų rūšimis. Norintys dar daugiau galimybių iš sieninio tipo kondicionierių gali rasti juos su modifikacijomis. Gamintojai siūlo daugiapakopius oro valymo filtrus, kurie neutralizuos patalpose esančius tabako dūmus, alergenus, virusus ir netgi bakterijas. Sieninis oro kondicionierius tiks nedidelėms patalpos, kurių plotas iki 80 kvadratinių metrų. Jų galingumas yra 2–8 kW, todėl didesnėms patalpoms reikia rinktis kitą jų rūšį.

Didesnio galingumo yra lubiniai oro kondicioneriai. Jų galingumas yra 3–15 kW. Toks įrenginys montuojamas ant lubų arba gali būti montuojamas sienos apačioje netoli grindų. Priklausomai nuo padėties tam tikra kryptimi yra nukreipiama oro srovė. Vienas iš pagrindinių lubinio kondicionieriaus privalumų – srovės valdymas. Kai kurie modeliai turi galimybę šaltą oro srovę nukreipti keturiomis kryptimis. Tokie įrenginiai tinkami tiek gyvenamosioms patalpoms, tiek ir komercinėms.

Pastatomi oro kondicioneriai yra montuojami po lubomis arba prireikus ant grindų prie pat sienos. Jie dar kartais vadinami radiatoriniais kondicionieriais. Jie atrodo labai tvarkingai. Savo forma primena radiatorių, kuris yra uždengtas. Įrenginys yra 18–25 cm pločio. Galingumas yra 3–15 kW. Pagrindinis privalumas – paprastas reguliavimas. Sroves galima nukreipti palei lubas arba palei grindis. Be to, tokios srovės kryptis galima reguliuoti atskirai bei atskirai pasirinkti srovės galingumą. Jie tinkami ne tik gyvenamosiose erdvėse, bet ir komercinėse patalpose, tarkim, parduotuvėse.

Komfortiškai jaustis patalpose net ir per didžiausius karščius įmanoma. Dabar surasti tinkamą oro kondicionieriaus rūšį yra labai paprasta, nes gamintojų pasiūla labai didelė. Belieka tik pasirinkti tinkamą pagal patalpos plotą ir patinkančią bei tinkančią rūšį. Sumontavus oro kondicionierių bus galima mėgautis tinkamu mikroklimatu.

One thought on “Patalpų kondicionieriai ir jų rūšys

  • spalio 25, 2018 @ 08:20
    Nuolatinis saitas

    Kondicionieriai yra labai geri prietaisai, kai nėra techninių galimybių įsirengti patikesnių šildymo- vėdinimo sistemų. Jiems reikalingi pakankamai dideli aptarnavimo kaštai, aš manau geriau yra investuoti vieną kartą į ilgaamžią, patikimą oras- vanduo sistemą. Tokiu atveju nereiks sukti galvos nei žiemą, nei vasarą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *