Patalpų apšildymas aktualus kiekvienam. Šaltos žiemos speigai verčia susirūpinti šiluma namuose. Apšildymo būdų esama nemažai. Paprasčiausias – krosnis, kurią galima kūrenti malkomis. Šis būdas žinomas jau nuo seno. Laikui bėgant tobulėja technologijos. Kiekvienas nori, kad apšildymas būtų patogesnis ir keltų mažiau rūpesčių. Šiandieną daugeliui nepakanka laiko, netgi būtiniausiems darbams, o ką jau šnekėti apie kūrenimą, jei reikia ryte ir vakare įmesti malkų, kad patalpa būtų šilta. Šiltų ir jaukių namų nori kiekvienas. Smagu grįžti žiemos vakarais po sunkių darbų į tokius namus.

kieto kuro katilaiKieto kuro katilai, krosnelės plačiai naudojamos. Individualių namų savininkai vis dažniau pasirenka tokius apšildymo būdus. Tai yra patogu, nereikės jais rūpintis kas dieną. Kieto kuro katilų yra platus pasirinkimas. Daugeliu atveju nėra lengva pasirinkti. Vieniems labiau patinka katilai pagaminti iš ketaus, o kitiems iš plieno. Ketus suteikia gaminiams ilgaamžiškumo. Pasirinkus tokį katilą galėsite juo naudotis ne vienerius metus. Jį galite įrengti įprastoje katilinėje, neprireiks ypatingų sąlygų. Kieto kuro katilai, pagaminti iš ketaus, nejautrūs, atsparūs rūdims (korozijai). Kondensatas nekelia jam pavojaus, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jie jautrūs temperatūros pokyčiams. Ketus nepasižymi elastingomis savybėmis, todėl galimas trūkimas. Mažėjant temperatūrai metalas gali būti tempiamas. Atkreipkite į tai dėmesį, jei nusprendėte rinktis kieto kuro katilą, kuris pagamintas iš ketaus.

Krosnelės puikus pasirinkimas, jei jums reikia šilumos ir šviesos. Jų pagalba galima puikiai apšildyti patalpas. Krosnelė gali tapti jūsų interjero dalimi. Jos tinka tiek individualiuose gyvenamuosiuose namams, tiek užmiesčio namukams.

Plieniniai kieto kuro katilai puikiai tinka tiems, kurie mėgsta patogumą. Jų plačios valdymo galimybės. Tokie katilai nėra atsparūs rūdims, tai vienas iš minusų. Nepamirškite, kad grįžtantis vanduo neturi būti žemos temperatūros. Priešingu atveju gali susikaupti kondensatas, kuris gali susikaupti ant sienelių (vidinių). Tai, žinoma, nėra gerai. Įsigijus plieninį kieto kuro katilą nerekomenduojama jo kūrenti šlapiomis malkomis, kadangi joms degant susidaro smalos, o jose yra kondensato. Katilo sienelės, kur vyksta degimo procesas, turėtų būti, kaip įmanoma, storesnės.

Galite rinktis tiek kieto kuro katilus, kurie pagaminti iš plieno, tiek tuos, kurie pagaminti iš ketaus. Apsispręsti, galbūt ir nėra lengva. Atsižvelgti reikėtų į kurą, kuriuo planuojate kūrenti. Nuspręskite, kas jums svarbiau, ilgaamžiškumas ar patogumas. Planuojantiems namą ar kitą patalpą parduoti po kelių metų, galima rinktis kieto kuro katilą, pagamintą iš plieno. Nauji savininkai, esant poreikiui, galės pasikeisti apšildymo būdą į tokį, kuris jiems patogesnis.

One thought on “Kieto kuro katilai ir krosnelės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *