Tam, kad važiuojant matomumas būtų geras, svarbūs ir auto stiklai, ir aplinkos poveikis, įvairūs veiksniai. Štai trumpas gidas, kaip pasiekti tikrai gerą matomumą, į kokius veiksnius būtinai turite atsižvelgti.

Kas yra geras matomumas

Kelių eismo taisyklėse kelio matomumas yra apibrėžiamas kaip veiksnių ir aplinkybių visuma, leidžianti vairuotojui aiškiai matyti kelią bent 300 metrų spinduliu. Jeigu tokio matomumo nėra, reikia imtis saugumo priemonių. Pavojingiausia blogas matomumas yra lenkiant, taip pat važiuojant sudėtingais vingiuotais, kalnuotais keliais, kurie tiesiog yra pavojingi. Dar blogas matomumas yra labai rizikingas važiuojant gyvenamosiose zonose, kur yra daug pėsčiųjų ir net kitų eismo dalyvių.

Kokybiškas stiklas

Stiklai automobiliamsVisai nesvarbu, ar reikalingas autobusų stiklų keitimas, ar lengvojo automobilio – bet stiklas turi būti geras. Jis negali riboti matomumo vairuotojui. Turi būti puikus priekinis stiklas, ir visa kita, kas būtina: geri šoninių durelių stiklai, geri veidrodėliai ir visa kita. Jeigu to nebus, daug problemų bus. Taigi, pirmiausia užtikrinkite, kad kokybiškas stiklas leistų važiuoti ir matyti ikrai kokybiškai. Trūkusius auto stiklus reikia keisti arba remontuoti, o nešvarius nuvalyti.

Mažiau aksesuarų ant stiklo ir prie jo

Kartais vairuotojai patys sau sugadina matomumą, pasikabindami ant priekinio stiklo gausybę nereikalingų dalykų. Kam jų ten išvis reikia? Ar negalima tų kvepiančių eglučių kabinti kažkur kitur? Ar būtinai baisi į celofaną įkišta eglutė, rožančius ir dar buteliukas su eteriniu aliejumi turi maskatuotis tiesiai vairuotojui prieš nosį? Tikrai neturi, ir matomumą reikėtų vertinti labiau nei bet ką kitą. Todėl ypač pradedantiesiems vairuotojams visada rekomenduojama vengti matomumą ribojančių aksesuarų, o visokias filmavimo kameras klijuoti ne ant stiklo per vidurį, o labiau į keleivio pusę, arba apskritai kažkur kraštelyje.

Kokybiški valytuvai

Matomumas gali keistis keičiantis oro sąlygoms. Todėl jeigu lyja, sninga, yra dulksna ir panašiai: reikia pasistengti pagerinti sau tą matomumą. Tik jūs galite tą padaryti, ir jūs turite pasistengti dėl to. Todėl rinkitės kokybiškus valytuvus ir užtikrinkite, kad su jais viskas būtų gerai.

Kiti veiksniai:

Automatinis stiklo tamsinimas – reikėtų būti tikriems, kad tai tikrai veikia ir neužtamsins stiklo tada, kai to nereikia.

Kokybiški ir sureguliuoti veidrodėliai – būtini, atminkite, būtini matomumui užtikrinti. Nesureguliavus veidrodėlių, jūs prarasite savo galimybę žiūrėti atgal. Todėl būtinai stenkitės susitvarkyti su galiniais ir šoniniais veidrodėliais.

One thought on “Kaip pagerinti matomumą iš automobilio

  • rugsėjo 17, 2019 @ 09:24
    Nuolatinis saitas

    Valytuvai, tai ne padangos… kiek esu turėjęs automobilių tai užtekdavo vieną kartą pasikeisti, todėl rinkdavausi kokybiškus. O ir kainuoja iki 50 eur originalūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *